Formulare online

OFERTE VÂNZARE TERENURI - conform Legii nr. 17/2014

PRIMĂRIA --> Home

Realizări în comuna Andrieșeni

Proiecte realizate și în curs de realizare din comuna Andrieșeni
Foto
Proiect european pentru asfaltare, canalizare, construire muzeu, cămin cultural și centru de consiliere, început în anul 2011

Data creare: 02-06-2020 09:44:24

Comuna Andrieșeni - așezare geografică

Comuna este alcătuită din șapte sate: Andrieșeni, Buhăeni, Drăgănești, Epureni, Fântânele, Glăvănești și Spineni, având o suprafață de 9200 ha și o populație de cca. 4100 locuitori.